Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Smak

Smak

Lubrykanty na bazie

Lubrykanty na bazie

Lubrykanty polecane do

Lubrykanty polecane do

Właściwości lubrykantów

Właściwości lubrykantów

Pojemność

Pojemność

Opakowanie

Opakowanie

Lubrykanty

Lubrykanty - nawilżenie dla większej przyjemności.

Lubrykanty to żelowe substancje, które mają za zadanie wykluczyć uczucie dyskomfortu spowodowanego tarciem podczas stosunku, czy masturbacji . Lubrykanty mogą być stosowane wraz z prezerwatywą, a nawet poprawić jej działanie, ponieważ prezerwatywa narażona na tarcie może pękać. To także świetny sposób, aby urozmaicić życie seksualne. Smakowe żele Durex, EXS i Unimil nadadzą się idealnie do seksu oralnego. Natomiast wszystkie lubrykanty na bazie wody, w tym żele Durex 2w1 sprawdzą się świetnie jako nawilżenie podczas masażu. 

Czym jest Lubrykant?

Lubrykant to żel stworzony w celu nawilżenia miejsc intymnych. Substancja ta ma na celu wykluczenie otarć i nieprzyjemnego uczucia powstałego podczas w trakcie zbliżenia. Lubrykanty powstały aby nawilżać miejsca intymne podczas stosunku, jednak tak jak w kwestii prezerwatywy (jako metody antykoncepcji) obecnie ich rola jest nieco szersza. Aplikuje się je jednak w różnych celach, zdrowotnych, podczas nadmiernej suchości pochwy, czy chcąc urozmaicić seksualne chwile. Lubrykanty o specjalnych właściwościach są w stanie zapewnić dodatkowe wrażenia poprzez wywołanie uczucia lekkiego rozgrzania czy mrowienia i chłodzenia. Lubrykant może być wykorzystywany w towarzystwie prezerwatywy nie obniżając przy tym jej skuteczności.

Kiedy stosować lubrykanty?

Pierwotnym i najczęstszym zastosowaniem żeli intymnych jest bez wątpienia nawilżenie okolic intymnych w trakcie seksu, wówczas gwarantuje odpowiednie nawilżenie co przekłada się na lepszy poślizg. Powodem sięgnięcia po lubrykant w tym celu jest nadmierna suchość pochwy, przez co nie jest ona wystarczająca zwilżona w trakcie stosunku. Zazwyczaj zjawisko to jest chwilowe i po jakimś czasie mija. Czynników, które mogą wywoływać nadmierna suchość pochwy jest wiele. Należy do nich między innymi bardzo wyczerpujący trening, okres menopauzy, stres i zmęczenie, laktacja, hormonalne środki antykoncepcyjne, nieodpowiedni proszek, w którym prana jest bielizna lub niewłaściwe kosmetyki. Wiele kobiet uważa nadmierną suchość pochwy jako temat dość wstydliwy, jednakże żele intymne są w stanie zwalczyć tą dolegliwość i pozwolić oddać się chwili, zapewniając maksimum nawilżenia. Jeśli jednak problem ten nie jest przejściowy i nie ustaje od dłuższego czasu należałoby skonsultować tę sprawę z lekarzem. Kolejnym zastosowaniem lubrykantu jest seks oralny. W tej roli świetnie sprawdzą się smakowe żele DurexEXS i Unimil. Naturalny skład bazując na wodzie, sprawia że w niewielkich ilościach można bez problemu je połknąć i nie sprawia to żadnego zagrożenia dla zdrowia. Częstym wyborem lubrykantów jest także stosowanie ich do masażu zarówno klasycznego, jak i erotycznego. Żele 2w1 od marki Durex to świetne nawilżenie podczas masażu, a gdy pojawi się potrzeba wykorzystania lubrykantu podczas stosunku sprawdzą się one równie dobrze. Jednak każdy lubrykant na bazie wody może posłużyć jako pomoc w odprężeniu się dzięki masażowi. Lubrykanty mogą służyć także jako zwilżenie seks gadżetów, czy zlikwidowanie tarcia podczas mastrurbacji w pojedynkę, czy z partnerem zapewniając odpowiednią dozę doznań. Dość nietypowymi lecz mającymi miejsce zastosowaniami lubrykantu jest aplikowanie go podczas wyczynowej i długodystansowej jazdy na rowerze, w czasie długiej letniej wędrówki pieszej lub podczas jazdy konno. Gdzie miejsca intymne oraz uda narażone są na otarcia co powodowałoby uczucie dyskomfortu.

Lubrykanty na bazie wody i silikonu

Żele intymne dzielą się na dwie podstawowe kategorie. Jest to główny składnik, z którego zostały one wyprodukowane. Dostępne są dwa rodzaje intymnych nawilżaczy. Lubrykanty na bazie wody, których pH jest bardzo zbliżone do tego jakie posiada kobiecy śluz w pochwie. Lubrykant ten z tego względu rekomendowany jest podczas seksualnych zbliżeń, ponieważ nie powoduje on niechcianych reakcji alergicznych. Okolice intymne kobiety są bardzo delikatne, a intymne żele wodne nie naruszają ich flory bakteryjnej. Lubrykanty wodne są gwarancją nawilżenia i naturalności stosunku podczas, którego zostały użyte. Dodatkowo podczas zabawy seks gadżetami, mogą być one stosowane na tego typu akcesoria nie uszkadzając ich przy tym. Powszechnie spotykanymi składnikami wchodzącymi w skład takich lubrykantów jest aloe vera, czy Witamina E. Substancje te mają bardzo dobre działanie na strukturę skóry. Produkty te cechują się jednak stosunkowo szybką wchłanialnością, między innymi ze względu na swój naturalny skład. Więc gdy pojawia się nadmierna suchość pochwy, konieczne może być aplikowanie go po raz kolejny podczas trwania stosunku. Kiedy takie rozwiązanie nie zapewnia zadowalającego rezultatu, wówczas warto sięgnąć po zamiennik jakim jest lubrykant silikonowy. Z kolei te cechują się znacznie większą trwałością w stosunku do wyżej wymienionych. Stosowanie tego rodzaju lubrykantu zapewnia maksymalny poślizg od razu od jego zastosowania, wystarczy kilka kropel aby cieszyć się komfortowym stosunkiem. Lubrykanty silikonowe nadają się także do seksu analnego, gdzie potrzebne jest szczególne nawilżenie ze względu na to że odbytnica nie wydziela śluzu. Kolejną zaletą tych żeli jest fakt, iż można je stosować pod woda, w wannie, czy też pod prysznicem i nie stracą się one swoich właściwości. Zaleta ta w niektórych przypadkach jest także wadą, ponieważ ze względu na to, że działają one pod wodą są cięższe do usunięcia, niż wodne zamienniki. Co ważne zarówno lubrykanty na bazie wody, jak i te silikonowe mogą być stosowane podczas stosunku w prezerwatywie nie obniżając przy tym skuteczności tego środka antykoncepcji.

Właściwości, rodzaje lubrykantów

Lubrykanty głównie miały służyć do nawilżenia miejsc intymnych, nic więcej. Jednak początkowe zastosowanie lubrykantów z czasem zostało znacznie rozszerzone. Obecnie żele intymne posiadają specjalne unikalne właściwości zapewniające dodatkową przyjemność z ich użytkowania. Wyróżnia się takie rodzaje lubrykantów jak:

  • Żele stymulujące - jest to jedno z rozwiązań pozwalających poczuć coś więcej. Już sama specyfikacja lubrykantu pozwalająca cieszyć się pełnią bliskości i rozkoszy, bez nieprzyjemnego tarcia dzięki odpowiedniemu nawilżeniu to dużo. Mimo tego lubrykanty te są w stanie zapewnić jeszcze wyższy poziom rozkoszy, możliwe to jest dzięki ich pobudzającym właściwościach. Zależnie od produktu żele stymulujące powodują lekkie, przyjemne uczucie rozgrzania, lekkiego chłodu (jakby skóra miała konatakt z substancja mentolową) i mrowienia. Właściwości te posiadają żele Durex, takie jak Durex Warming, Durex Tingling, czy Durex Intense. Nawilżacze, innych marek zapewniające dodatkową stymulację to Egzo YES, Egzo GO, Unimil Warm i Unimil intensywne doznania.
  • Lubrykanty smakowe - zostały wzbogacone w substancje zapewniające dodatkowe walory smakowe i zapachowe. Za sprawą tych właściwości nadają się idealnie do gry wstępnej, w tym miłości francuskiej którą mogą osłodzić. Ten rodzaj lubrykantów, podobnie jak inne naturalne na bazie wody, można w niewielkich ilościach połknąć nie martwiąc się o zdrowie. Jednak w przypadku skóry nadwrażliwej dodatkowe substancje zawarte w żelach smakowych mogą powodować niechciane reakcje skórne. W naszym sklepie internetowym zakupisz takie smakowe żele Durex w wariancie truskawkowym i wiśniowym. Ponadto to znajdziesz u nas także lubrykanty o tych właściwościach taki marek jak EXS, czy Unimil o smaku czekolady oraz wyżej wspomnianej wiśni i truskawki. Wszystkie żele smakowe dostępne na Falvita nie posiadają cukru w składzie, dzięki czemu nie będą powodować niechcianych reakcji alergicznych miejsc intymnych
  • Lubrykanty przedłużające stosunek - to jeden ze sposobów rozwiązania problemu przedwczesnego wytrysku, który spotyka aż co trzeciego mężczyznę uprawiającego seks regularnie. Żele wydłużające stosunek gwarantują dłuższe chwile przyjemności dzięki dodatkowej substancji w składzie, jaką jest benzokaina o działaniu rozluźniającym i lekko znieczulającym. Dostępne lubrykanty o tych właściwościach na Falvita to między innymi EXS Delay. Innym rozwiązaniem mogącym zapewnić dłuższy stosunek są prezerwatywy opóźniające wytrysk takie jak: Durex Mutual Pleasure, Pasante Delay, Durex Performa.
  • Żele do masażu - to świetne rozwiązanie pozwalające nawilżyć skórę podczas masażu całego ciała, lub jego poszczególnych miejsc. Dodatkowe nawilżenie skóry żelem podczas masowania zapewnia jeszcze większe odprężenie, dzięki chwile te są jeszcze przyjemniejsze. W tym celu rekomendowane często są Żele Durex 2w1, które oprócz tego zastosowania sprawdzą się także jako nawilżenie miejsc intymnych. Warto wiedzieć, że inne lubrykanty na bazie wody także świetnie nadają się do masażu.

Falvita - u nas znajdziesz żel intymny idealny dla Ciebie

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór lubrykantów, zarówno na bazie wody i silikonu. Popularne marki, czyli Żele Durex, Skyn, Unimil, czy EXS o różnych smakach i specjalnych właściwościach. Dostępne są lubrykanty waginalne, analne i oralne oraz żele do masażu, a wygodne filtry pomogą dotrzeć do potrzebnego Ci produktu. Oferta jest na tyle szeroka, że z pewnością wybierzesz żel intymny idealny dla Ciebie!

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry