Filtruj według

Materiał prezerwatywy

Materiał prezerwatywy

Grubość ścianek

Grubość ścianek

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 270,00 zł

Grubość ścianek (w mikrometrach)

Grubość ścianek (w mikrometrach)

Rozmiar prezerwatywy

Rozmiar prezerwatywy

Długość prezerwatywy

Długość prezerwatywy

Ilość prezerwatyw

Ilość prezerwatyw

Opakowanie

Opakowanie

Smak

Smak

Kolor

Kolor

Rodzaj prezerwatywy

Rodzaj prezerwatywy

Prezerwatywy

Prezerwatywy, czyli gwarancja bezpiecznego seksu.

Prezerwatywy to bez wątpienia metoda antykoncepcji ciesząca się największym zainteresowaniem. Prawidłowo dobrana i założona prezerwatywa jest w stanie skutecznie uchronić przed zapłodnieniem, w tym niepożądaną ciążą i chorobami wenerycznymi. W naszym sklepie z suplementami diety i produktami dla zdrowia znajdziesz wszystkie rodzaje prezerwatyw popularnych marek, w tym Durex, SkynUnimil i My Size. Prezerwatywy dostępne na FalVita pochodzą prosto od producentów lub ich sprawdzonych dystrybutorów. Wybierz swoją idealną prezerwatywę!

Prezerwatywa - najchętniej wybierana metoda antykoncepcji

Prezerwatywa to jedna z wielu form antykoncepcji dostępnych na rynku. Niektóre metody antykoncepcji są bardziej inwazyjne, inne zaś mniej inwazyjne. Do metod, które mogą powodować bardziej doraźne nieoczekiwane efekty należą między innymi hormonalne środki, implanty podskórne, czy krążki dopochwowe. Z kolei prezerwatyw wydają się być świetnym rozwiązaniem, a ich stosowanie nie stwarza poważniejszych zagrożeń dla zdrowia człowieka. Poza tym mają one wiele innych zalet, jedną z nich jest fakt że można ich użyć doraźnie, zaraz gdy zajdzie taka potrzeba. Prezerwatywy należą do mechanicznych metod antykoncepcji, czyli zapobiegają przedostaniu się plemników do dróg rodnych kobiety i tym samym chronią przed zajściem w niechcianą ciąże. Na rynku dostępne są dwa rodzaje prezerwatyw, zdecydowanie bardziej popularne klasyczne prezerwatywy dla mężczyzn, oraz mniej znane prezerwatywy dla kobiet. Co ważne prezerwatywy w porównaniu do innych metod antykoncepcji mogą także chronić przed chorobami przenoszącymi się drogą płciową, czyli między innymi chorobą AIDS, która powstaje na wskutek zakażeniem się wirusem HIV. Oprócz wyżej wymienionych funkcji prezerwatyw, który pierwotnie zostały stworzona aby zapobiegać niechcianej ciąży obecnie używane są także jako gadżety erotyczne. Prezerwatywy posiadają różne ciekawe właściwości. Dodatkowo prezerwatywy świetnie sprawdzają się w połączniu z lubrykantami, które niwelują powstawanie nieprzyjemnego tarcia podczas seksu. Przykładowo prezerwatywy z wypustkami, prążkowane zapewniają dodatkową stymulację podczas stosunku, z kolei prezerwatywy smakowe idealnie nadają się do stosunku oralnego.

Prezerwatywy i ich historia

Oprócz tego, że prezerwatywy są najczęściej wybieraną metodą antykoncepcji to także najstarszą. Egipscy przodkowie używali ozdobnych osłon na penisa już w 1350 r. p.n.e, nie miało to jednak zbyt dużo wspólnego z kondomami używanymi w obecnych czasach. Podobny był jedynie sam zamysł w porównaniu do prezerwatyw Durex, Skyn, Unimil, My Size, itp., mianowicie były one zakładane na członka. Przodkowie używali takich materiałów jak płótna, muszle ślimaka, srebro, rybie pęcherze pokazuje to że prezerwatywy wykonywane z takich tworzyw nie mogły być skutecznym zabezpieczeniem przed ciążą. W XV wieku azjaci stosowali kondomów zakładanych tylko na żołądź. Sto lat później zaczęto używać prezerwatyw już bardziej zbliżonych do aktualnych. Wówczas ochroną na penisa były jelita owiec, świń, czy kóz. Były to prezerwatywy wielokrotnego użytku, które po przebytym stosunku były myte i suszone. Połowa XIX wieku to moment debiutu gumowych prezerwatywy używanych do roku 1920. W tym czasie nastąpił przełom, bowiem wynaleziono i zaczęto produkować prezerwatywy lateksowe, które do teraz można spotkać w sklepach internetowych, czy na sklepowych półkach. Obecnie, poza prezerwatywami lateksowymi zakupić można także prezerwatywy nielateksowe takie jak chociażby Skyn Original, Durex Real Feel.

Zadbaj o odpowiedni rozmiar prezerwatywy

Prawidłowe dobranie prezerwatywy jest niezmiernie ważne. Racją jest, że żadna z metod antykoncepcji nie jest w stanie w pełni uchronić przed niechcianą ciążą. Mimo to dobranie prezerwatywy o odpowiednim rozmiarze jest w stanie znacznym stopniu temu zapobiec. Dopasowany kondom zapewnia skuteczność rzędu 98-99%. Tą samą wartość można także wyrazić w skali Pearla, w której wynosi ona 2. Parametr ten określa, że u co 2 pary na 100 uprawiającej regularny stosunek płciowy w prezerwatywie na przestrzeni 12 miesięcy jest możliwość przedostania się plemników do dróg rodnych kobiety, a za tym zajście przez nią w niechcianą ciąże. Skuteczność ta jest stosunkowo wysoka, jednak znacznie spada (nawet o kilka, czy kilkanaście procent), gdy prezerwatywa nie jest użytkowana w sposób prawidłowy. Bardzo ważne jest aby rozmiar prezerwatywy był dobrany odpowiednio do członka. Rozmiar dobiera się na podstawie średnicy penisa we wzwodzie. Wartość ta z reguły wyrażana jest w milimetrach. Po zakupie odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy równie ważne jest jej poprawne założenie. Jakie są więc najpopularniejsze rozmiary prezerwatyw popularnych marek i jak dobrać prezerwatywę idealną dla siebie na podstawie średnicy?

  • Najmniejsza dostępna średnica prezerwatywy to 47 mm. Idealnie pasujący obwód penisa dla tej kondom wynosi od 9,5 do 10 cm. W naszym sklepie znajdziesz prezerwatywę o tym rozmiarze od popularnej marki My Size.
  • Prezerwatywa o średnicy 49 mm to już nieco większy rozmiar, przez producentów sygnowany jest także jako XS lub S. Obwód członka dla tego kondoma to 10 do 11 cm, a kondomy w tym rozmiarze to My Size 49, czy Pasante Trim.
  • Prezerwatywa często sygnowana także jako rozmiar M ma średnicę 52mm, aby pasowała ona idealnie obwód powinien wynosić od 11 do 11,5 cm. Prezerwatywy posiadają tę średnicę to Durex Invisible, Unimil Natural.
  • Jednym z najczęściej wybieranym rozmiarem jest prezerwatywa o średnicy od 53 mm, średni obwód członka dla tego rozmiaru wynosi między 11, a 11,5 cm. Wybór prezerwatyw o tej średnicy jest dość szeroki, a są to m. in. takie modele jak Skyn Original, Unimil OrgazMax, Skyn Elite, Durex Arouser.
  • Drugim najpopularniejszym rozmiarem prezerwatyw są te o średnicy 56 mm, dla których rekomendowany obwód to 11,5 do 12 cm. Durex Classic, Durex Intense, Skyn Large, Unimil King Size to właśnie prezerwatywy w tym rozmiarze.
  • Prezerwatywa 60 mm to już spory rozmiar prezerwatywa, dla których kondomy o klasycznym rozmiarze były zbyt małe, idealnie pasujący do niej obwód członka wynosi od 12 do 13 cm. A produkty o tej szerokości to Pasante King Size, My Size 60 oraz Pasante Unique.
  • Dla prezerwatywy o rozmiarze 64 mm, obwód powinien wynosić w granicach 13-14 cm. Prezerwatywą w tym rozmiarze jest produkt marki My Size.
  • Największym z dostępnych rozmiarów jest prezerwatywa o średnicy 69 mm, dla której obwód to od 14 do 15cm. Prezerwatywy 69 mm to Pasante Super King Size i My Size 69.

Rodzaje prezerwatyw dostępne na FalVita.pl

Oprócz podziału prezerwatyw ze względu na ich rozmiar można także wyróżnić poszczególne grupy prezerwatyw ze względu na ich unikalne właściwości. Dawniej prezerwatywy służyły tylko w celu zabezpieczenia przed niechcianą ciążą, tak jest do teraz ponieważ dostępne są klasyczne prezerwatywy takie jak Durex Classic, Unimil Natural, czy My Size. Jednak ich zastosowanie może być znacznie szersze. Prezerwatywy przede wszystkim mogą służyć także jako sex gadżet. Produkty takie jak Durex Arouser, Durex Intense, Unimil OrgazMax, Skyn Intense Feel oraz seria EGZO to prezerwatywy z wypustkami i prążkami, które intensyfikują doznania podczas stosunku i zapewniają dodatkową porcję wrażeń. Z kolei prezerwatywy smakowe urozmaicają zarówno klasyczny seks, jak i ten oralny. Smakowe prezerwatywy popularnych marek to Durex Select, Skyn Cocktail Club. Prezerwatywy rozgrzewające i chłodzące, także intensyfikują doznania w trakcie zbliżenia. Pasante Warming i Cooling oraz Durex Intense powodują lekkie uczucie rozgrzania lub mrowienia gwarantują jeszcze większą rozkosz. Dla żądnych wrażeń powstały także prezerwatywy świecące w ciemności. To kolejny sex gadżet, który rozświetli nocne igraszki w sypialni. Dla jeszcze większego zbliżenia powstały ultra cienkie prezerwatywy, pozwalające na odczucie maksymalnie naturalnych bodźców. Kondomy o mniejszej szerokości ścianek to Durex Invisible (Durex Close Fit), Unimil Zero, Durex Fetherlite Elite (Durex Elite), Skyn Elite. Jednak gdy oczekiwaniem nie jest jak największa bliskość, lecz bezpieczeństwo. To produkty takie jak Durex Extra Safe, Unimil (Mates) Protector, Pasante Extra to nieco grubsze prezerwatywy zapewniające dodatkową ochronę. Dla osób o wrażliwej skórze, uczulonych na lateks już dawno powstały prezerwatywy nielateksowe takie jak Durex Real Feel, Pasante Unique oraz Skyn Original wraz innymi modelami tej marki. W naszym sklepie internetowym z suplementami diety i produktami dla zdrowia znajdziesz wszystkie z wymienionych rodzajów prezerwatyw w najlepszych cenach.

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry