Multiwitamina kompleksowa pomoc w jednej kapsułce.

Kompleks witamin, nazwany również multiwitaminą stanowi skoncentrowaną dawkę poszczególnych witamin lub minerałów, albo witamin i minerałów. Multiwitamina stworzona jest w ten sposób, aby jak najwięcej cennych makro i mikroelementów oraz witamin zapewniło nam zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kompleks witamin jest idealny rozwiązaniem dla osób, których dieta z różnych przyczyn jest uboga w warzywa i owoce co prowadzi do niedoboru witamin i minerałów, a konsekwencjami nie zadbania o odpowiedni ich poziom mogą być poważne problemy zdrowotne.

Kompleks witamin

Kompleks Witamin.

Witaminy są niczym innym jak związkami organicznymi, niezbędnymi do odpowiedniego funkcjonowania ludzkiego organizmu, dzielą się na te rozpuszczalne w tłuszczach A, D, E i K oraz w wodzie B i C. Większa część witamin nie jest syntezowana przez organizm człowieka, co za tym idzie muszą być dostarczane wraz z pokarmem. Niestety podczas nieodpowiedniej diety, ciąży, dużej aktywności fizycznej, deficytu kalorycznego i nadmiernego stresu pojawiają się niedobory witamin lub zapotrzebowanie na nie znacznie wzrasta. Multiwitamina jest więc świetnym wyborem dla ludzi, którzy z różnych powodów potrzebują uzupełnić swoją codzienną dietę suplementacją o więcej niż jednej witaminę lub minerał. Dbanie o odpowiednią podaż witamin i minerałów jest niezwykle istotne zarówno dla zdrowia fizycznego, jaki i psychicznego. Codzienna dawka witamin w odpowiedniej dawce może znacznie poprawić jakość funkcjonowania organizmu, odporność na infekcję, samopoczucie i wygląd. Wybór kompleksu witamin powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji klienta, wpływać na to mogą takie czynniki jak wiek czy płeć.

Dlaczego warto wybrać kompleks witamin?

Niektóre witaminy i minerały są współpracują ze sobą, a nawet są od siebie zależne. Do Przyswajanie jednego środka uzależnione jest od danej witaminy lub minerału. Wybierając kompleks witamin w tabletkach czy kapsułkach mamy przygotowany przez producenta produkt dostosowany do potrzeb klienta, wówczas nie musimy się martwić tym jak połączyć dane witaminy aby były one jak najbardziej skuteczne. Multiwitamina to przede wszystkim wygoda, przecież komu chciałoby się łykać kilka, albo nawet kilkanaście tabletek i uzupełniać zapotrzebowanie na daną witaminę lub minerał z osobna, jeżeli w prosty sposób możemy pokryć dzienną dawkę witamin w postaci wygodnego suplementu. Świetnym przykładem mogą okazać się tutaj witaminy rozpuszczalne w tłuszczach A,D,E i K , które są dostępne w postaci suplementu “ADEK”. Kupując taki produkt wystarczy, że zażyjemy rekomendowaną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl